Aby kupić mieszkanie, trzeba poświęcić bardzo dużo czasu na znalezienie atrakcyjnej oferty, a potem na rozmowy z właścicielami sprzedawanych lokali. Są to niektóre z zadań, jakie na co dzień wykonuje pośrednik nieruchomości. To osoba, która doradza w wyborze posiadłości, realizuje transakcję, a także wydaje ją klientowi.

Kupno nieruchomościPośrednik przy zakupie nieruchomości z WarszawyNieruchomości Warszawa

Pomoc doradcy nie jest jednakże konieczna dozakupu nieruchomości. Pod względem prawnym nie ma obowiązku korzystania z pomocy profesjonalisty, a zatem poszukiwań mieszkania można podjąć się samodzielnie. Jeśli zaś zdecydujemy się na jego usługi, to należy pamiętać, że agent musi podpisać z klientem umowę pośrednictwa, która oprócz danych doradcy zawiera oświadczenie o posiadanym przez niego ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.

Skorzystanie z pomocy pośrednika przynosi liczne korzyści. Profesjonalista doskonale zna bowiem rynek nieruchomości, dlatego wie, gdzie szukać najlepszych ofert, które spełnią wszystkie wymagania klienta. Podczas oględzin mieszkania zwraca także uwagę na szczegóły, dlatego lepiej oceni jego rzeczywisty stan i jego wartość. W tym celu sprawdza też dokładnie stan prawny lokalu. Co więcej, pośrednik zna uwarunkowania rynku, a zatem może przyczynić się do wynegocjowania niższej ceny od sprzedającego.

Zakup nieruchomości może odbyć się bez pośrednika, ale jego pomoc jest bardzo przydatna. Do obowiązków agenta należy bowiem dbanie o interesy klienta, a zatem doradzenie mu w wyborze jak najlepszej oferty. Dlatego też jego usługi zazwyczaj nie należą do najtańszych, ale bezpieczne ulokowanie oszczędności całego życia we własne mieszkanie jest warte każdych pieniędzy.

Na zakończenie filmik Jak wybrać dobrego pośrednika i odpowiednie biuro nieruchomości?