Rynek mieszkań i domów jest bardzo niestabilnym i dynamicznie zmieniającym się rynkiem. Wiążę się to z ryzykiem niewłaściwego zainwestowania pieniędzy. Warto więc wiedzieć jak negocjować ceny, by nie stracić, a zyskać.

Po pierwsze, warto skontaktować się z osobą, która posiada wiedzę o wycenie i poprosić ją o towarzyszenie nam podczas oględzin potencjalnego nabytku. Dzięki temu zabiegowi zyskujemy silnego sojusznika w licytacjach oraz odstraszamy nieuczciwych developerów, żerujących na ludzkiej niewiedzy.

Po drugie, należy przyswoić kilka podstawowych metod negocjacyjnych. Wystarczą do tego artykuły, znalezione w internecie na stronach o dobrej opinii bądź opcja trudniejsza, czyli książka do przeczytania. Właściwa postawa negocjatora i użycie technik z pewnością zbije cenę nieruchomości o kilka procent.

Po trzecie i najważniejsze, należy bezwzględnie trzymać się ustalonego budżetu! Nie wydawać więcej niż zamierzamy. Niezbędne jest pozostawienie pewnej sumy pieniędzy w rezerwie na potencjalne poprawki nabytego lokalu.

Te trzy krótkie i rzeczowe rady z pewnością wskażą Ci właściwą drogę podczas licytacji.