Wycena nieruchomości

W ciągu całego naszego życia, często zmieniamy miejsce zamieszkania. Czasami dzieje się tak gdyż podróżujemy za pracą, czasami wpływ na to mają sprawy osobiste. Niezależnie od tego jaki jest powód tych przeprowadzek, wiąże się to ze sporym wyzwaniem logistycznym. Przede wszystkim musimy zapewnić sobie jakiś dach nad głową a pozbyć się dotychczasowego. W najlepszej sytuacji są Ci, którzy mieszkanie po prostu wynajmują. Oni muszą tylko wypowiedzieć umowę najmu, a w nowym miejscu wynająć jakieś nowe mieszkanie. Natomiast osoby będące właścicielem mieszkania czy też domu, muszą tą nieruchomość sprzedać, aby za uzyskane pieniądze móc kupić nową w przyszłym miejscu zamieszkania.

Pośrednik zakupu nieruchomości

Taka sprzedaż to sprawa zawsze skomplikowana. Oczywiście wszystko zależy od atrakcyjności danego lokum. Są mieszkania czy też domy, które sprzedają się praktycznie od ręki, ale są też takie, których sprzedaż graniczy z cudem. Oczywiście liczy się nie tylko lokalizacja i ogólny stan nieruchomości. Przede wszystkim liczy się cena za jaką chcemy sprzedać mieszkanie czy też dom. Wiele osób nie wie jak wycenić nieruchomość.

W takim wypadku rozwiązanie jest jedno.

Należy udać się do rzeczoznawcy majątkowego. On za pomocą metody porównawczej, wyceni nasze mieszkanie. Gdy będziemy znali jego realną wartość, wtedy będziemy mogli zadecydować po jakiej cenie go sprzedamy. Jeżeli obniżymy cenę ustaloną przez rzeczoznawcę, wtedy mamy większą szansę sprzedać nasz lokal. Co zrobimy, to zależy tylko od nas. Jak szukać takiego rzeczoznawcy? Najlepiej popytać wśród znajomych, którzy sprzedawali swoje mieszkania. Można też poszukać w internecie, większość tego typu fachowców, reklamuje tam swoje usługi. Należy też pamiętać, że sporządzenie operatu trochę kosztuje. Ale przecież zawsze możemy doliczyć to do ceny mieszkania. A należy wspomnieć, że mając taki operat i pokazując go przyszłym klientom, podnosimy swoją wiarygodność. Klient też chce wiedzieć ile naprawdę warta jest dana nieruchomość. Dzięki temu łatwiej mu podjąć decyzję o zakupie.

Na koniec, ciekawy filmik #szybkapomoc – odcinek 5: wycena nieruchomości – stworzony przez Freedom Nieruchomości