Czy wybierając kawiarnię kierujemy się zawsze smakiem kawy? Czy wybór deserów decyduje o miejscu, w którym chcemy spędzić miło czas? Otóż nie. Smak ulubionych napojów jest ważny, jednak równie istotne jest samo miejsce.

Idąc do kawiarni wybieramy podświadomie, często intuicyjnie. Tam gdzie będzie nam miło, komfortowo i w dobrym stylu. Kawiarnie to miejsca spotkań, złapania oddechu w czasie pracowitego dnia, albo odreagowania stresu po pracy. Można tu przyjść samemu, by spędzić wolny czas, poczytać czy popracować w spokoju. Zaaranżować przyjazne spotkanie biznesowe, poza biurem. Można przyjść z przyjaciółką, by obgadać nurtujące sprawy, albo z gronem znajomych, by po prostu pogadać i pobyć razem.

Bo do kawiarni, nie chodzi się tylko po to, by napić się kawy

Czego zatem oczekują klienci? Jak powinna wyglądać wzorcowa kawiarnia? Na te pytania oczywiście nie ma odpowiedzi. Tak jak różnorodni są ludzie, tak różnorodne są kawiarnie. Jedni goście wracają do ulubionych kawiarni z powodu niecodziennego wystroju, wprawiającego w zachwyt i dobre samopoczucie, inni z uwagi na charyzmatyczny personel, doskonale komunikujący się z otoczeniem. Jeszcze inni z wygody, bo blisko, bo zawsze po drodze.

W sąsiedztwie biurowców i stref korporacyjnych, możemy się liczyć z klientami łaknącymi szybkiej, sprawnej obsługi, przyjaznego miejsca do spotkań zawodowych, gdzie oferta poza dobrą, poranną kawą, zawiera też propozycje śniadania, lunchu, czy obiadowych przystawek. Są to miejsca dość energetyczne, pełne pozytywnych wibracji.

Kawiarnie zlokalizowane przy rynkach, w centrach miast to miejsca gdzie umawiamy się raczej po południu. Jest spokojniej, czas płynie wolniej. Można tu spotkać zakochanych, trzymających się za ręce, plotkujące koleżanki, ludzi w każdym wieku łaknących rozmowy przy filiżance herbaty.

W każdym z tych miejsc, klienci oczekują przyjaznego klimatu, uśmiechniętej obsługi i wygodnego siedzenia. Dobre miejsce do spotkań, będące prawdziwą strefą komfortu, oazą spokoju w zabieganej codzienności.

Komfort siedzenia wpływa na poziom zadowolenia

Jedno jest pewne. Żeby było miło, musi być wygodnie. Niezależnie od stylu kawiarni, wystroju wnętrza, dekoracji, bardzo ważne są wygodne fotele, krzesła, kanapy, pufy i inne tym podobne siedziska. Mogą być zróżnicowane, dając klientom możliwość wyboru, jak najwygodniej chcą spędzić czas. Czy wolą usiąść prosto, przy większym stoliku, by mieć miejsce na rozłożenie się z laptopem, czy wystarczy niewielki stolik kawowy, fotel i wygodna kanapa? Miękkie obicia, poduszki, pozwolą zatopić się w tą przestrzeń i zrelaksować w pięknym, wygodnym wnętrzu.

Umeblowanie kawiarni

Miejscem, gdzie można znaleźć duży wybór designerskich krzeseł, sof i stolików do klimatycznej, nowoczesnej kawiarni jest firma Customform. Projektowane przez polskich projektantów meble, znajdują zastosowanie zarówno w małych, przytulnych kawiarenkach, jak i w lokalach o dużych powierzchniach usługowych. Łączą funkcjonalność z komfortem użytkowania.

Niekwestionowaną zaletą, jest możliwość dowolnego kreowania własnej wizji, ostatecznego wyglądu mebli. Przykładowo przeglądając ofertę krzeseł https://customform.co/krzesla-lista-kolekcji/ można, zaprojektować swoje siedzisko, dobierając stolarkę, kolorystykę, fakturę obicia. Podobnie wybierając sofy, ławki, stoliki kawowe itp. Niezwykle pomocne, aby stworzyć wyjątkowe miejsce, które będzie odpowiadać amatorom spędzania czasu w przyjaznej atmosferze kawiarnianych przestrzeni.

undefined