Studenckie życie nie jest wcale łatwe. Wie to każdy młody człowiek, który tuż po maturze dostał się na wymarzone studia i nagle zostaje zdany sam na siebie. Najczęściej tuż po maturze młodzi ludzie, którzy nie wywodzą się z bogatych domów są zmuszeni szukać pracy, dzięki której będą mogli utrzymać siebie. Bardzo często razem z tym idzie pragnieniem idzie fakt, że młody człowiek chce wyprowadzić się z rodzinnego domu i przejść na swoje.

Jednak jak pogodzić pracę, z której na pewno nie ma wielkich zarobków, studia i mieszkanie bez rodziców?

Mieszkanie ekonomiczne dla studentów

Warto wynająć mieszkanie dla studentów, które na ogół wynajmuje kilka osób. Dlaczego? Ponieważ tak wychodzi o wiele taniej. Wynajmujący mieszkania bardzo często ogłaszają się właśnie w ten sposób, że wynajmą mieszkania tylko dla studentów i oferują niskie ceny. Dzięki takim wynajmom po pierwsze nie muszą obawiać się długoterminowych najemców, których czasem potem może być trudniej pozbyć się z mieszkania.

A po drugie, jeżeli owe lokum znajduje się bardzo blisko uczelni, to mieszkanie na pewno będzie cieszyło się sporym zainteresowaniem, bo każdy student chce mieć blisko do uczelni. W każdym razie jak wybrać aby było taniej takie właśnie mieszkania?

Tanie mieszkanie dla studentów

Warto poszukać z kimś mieszkania wspólnie. Jeżeli boicie się zamieszkać z obcymi studentami to poszukajcie wśród swoich znajomych chętnych osób, które zdecydują się razem z Wami poszukać nowego mieszkania. Wtedy koszty rozłożą się na więcej osób i na jedną głowę będzie mniej do płacenia.

Swoje poszukiwanie warto zacząć od mieszkań w starszych budownictwach. Z doświadczenia wiem, że mieszkania na nowych osiedlach znacznie mają podwyższoną cenę, która może bardzo przekroczyć możliwości finansowe nie jednego studenta. Czasem im bliżej uczelni, tym mieszkanie może być droższe. Warto więc rozejrzeć się czasem trochę dalej, jeżeli spacer lub przejażdżka do szkoły Wam nie straszna.

Może taniej Wam wyjdzie dojeżdżanie i kupowanie biletów niż taka bliska odległość na uczelnię? Jeżeli nie boicie się obcych ludzi, innych studentów to na pewno znajdziecie gdzieś wolny pokój, który wynajmiecie w mieszkaniu, gdzie znajdują się już inne osoby. W każdym razie poszukiwanie mieszkania na pewno nie będzie łatwe, tym bardziej, że musicie wziąć pod uwagę swoje finanse. Jednak jestem pewien, że znajdziecie takie lokum, które będzie i tanie, zadbane, wygodne i będzie na miarę Waszych możliwości finansowych.